Kompendium wiedzy o żywieniu niemowląt (konkurs)

Jakie jest karmienie piersią każden wie. Intuicyjne, proste, naturalne. Przystawiasz ssaka i badabom mamy to!

Aha.

Jasne.

Szkoda tylko, że nie zawsze.

Początki karmienia bywają bowiem trudne. Przyczyny tych początkowych trudności są bardzo różne dlatego jeżeli zależy wam na karmieniu piersią warto już w ciąży dokształcić się w temacie laktacji. Warto to zrobić także ze względu na to, że w naszym pięknym kraju o wsparcie laktacyjne trudno.

Łatwo natomiast o zastępy “specjalistów” od szerzenia laktacyjnych mitów. A że mitom łatwiej się oprzeć gdy mamy wszystko „na piśmie” to warto mieć na podorędziu dobrą i życiową księgę o mleku. Taką księgą jest bez wątpienia „Po prostu piersią” – fajny poradnik, który odpowiada na znakomitą większość pytań dręczących świeżo upieczone matki karmiące piersią. Jest tu wszystko – od siary pojawiającej się w ciąży, poprzez pierwsze i kolejne karmienia aż do momentu odstawienia. Co ważne księga jest życiowa i traktuje karmienie naturalnie i bez spiny – nie znajdziecie tam zatem radosnych opisów prawidłowych pozycji karmienia w stylu „ułóż dziecko w osi wschód-zachód, pod kątem 56 stopni do Twojego brzucha i patrząc jednym okiem na północ a drugim na południe upewnij się czy rozdziaw paszczy pacholęcia jest nie mniejszy niż 54 mm”. Znajdziecie za to informacje jak podążać za naszymi naturalnymi instynktami oddając inicjatywę dotyczącą karmienia… dziecku. Dowiecie się jak rozwiązać powszechne (i te mniej powszechne też) problemy/dylematy i znajdziecie takie fajne podsumowujące tabele:

20150607_181058_HDRb

Po prostu piersią” to książka, która przyda się po prostu każdej mamie przygotowującej się do karmienia piersią – tak pierwszego, jak i każdego kolejnego dziecka. Będzie także świetnym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonej lub przyszłej mamy. Książkę kupić można o TU.

Natomiast dziś dzięki wydawnictwu Mamania, które wydaje mądre książki dla mądrych rodziców możecie „Po prostu piersią” po prostu wygrać u nas! Co więcej do kompletu dorzucimy inna książkę autorek „Po prostu piersią”, a mianowicie „Bobas lubi wybór”, która była moim przewodnikiem po rozszerzeniu diety gdy Pierworodna była maluchem.

Konkretnie rzecz ujmując to mamy do rozdania dwa takie ło zestawy:

20150607_180938_HDRb
Wy dostaniecie rzecz jasna funkiel nówki – te na zdjęciu to moje osobiste nieco sfatygowane już egzemplarze – „Po prostu piersią” namiętnie czytam w wannie i… już dwa razy mi wpadło do wody, Bobas lubi wybór jest z nami od 3 lat i też już swoje przeszło – pomijając moje kilkukrotne już czytanie musiało przetrwać wertowanie przez Pierworodną bo w środku są zdjęcia pałaszujących maluchów co ją swego czasu niezmiernie fascynowało.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy:

1a. Udostępnić PUBLICZNIE (zaznaczyć kulę ziemską trzeba!) na swojej tablicy na Facebooku plakat konkursowy (klik)
LUB
1b. Jeżeli nie masz Facebooka – zostać subskrybentem naszego newslettera (jeżeli już subskrybujecie nie musicie zapisywać się ponownie 😀 ).

2. Oszacować ile dni swego życia przetrwał już ze mną Wirgiliusz (albo raczej ile ja przetrwałam z nim!). Dla ułatwienia dodam, że chłop ów przyczepił się mnie jak rzep psiego ogona w czwartej klasie liceum i że liczba ta mieści się w przedziale 4050 – 4500. Liczymy do dziś włącznie tj. do 07.06.15.

Odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tym postem na blogu. Jedna osoba – jeden komentarz!

Dwie osoby które będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi wygrywają. Jeżeli osób, które trafią będzie więcej będzie obowiązywała zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Odpalajcie zatem kalkulatory i koncypujcie ile-by-to-mogło-być albo… wpisujcie po prostu dowolną liczbę ze wspomnianego przedziału – dajcie szczęściu szansę! Powodzenia!

Na Wasze komentarze czekamy do 12.06.2015 do godziny 23.59. Wyniki podamy do 15.06.15 w tym wpisie. Prosimy o uzupełnianie pola e-mail przy dodawaniu komentarza – nie będzie on widoczny dla pozostałych czytelników, a nam ułatwi skontaktowanie się z laureatami. Jeżeli laureat nie skontaktuje się z nami i nie poda adresu do wysyłki nagrody do 20.06.15 do godziny 23.59 nagroda przechodzi na kolejna osobę. Wysyłka nagrody wyłącznie na terenie Polski. Uwaga! Komentarze na blogu są moderowane – jeśli komentujesz u nas pierwszy raz, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem. Czasem w zalewie spamu możemy przez przypadek jakiś komentarz przeoczyć – jeżeli Twój komentarz nie pojawi się w ciągu 24 godzin daj nam proszę znać.

WYNIKI

Bardzo dziękujemy Wam za udział w konkursie! Jesteście fenomenalni bo zawsze tak fajnie odpowiadacie na nasze “strzelankowe” konkursy – to taki nasz matajowy lotto tottek :)! Szkoda, że mamy tylko dwie nagrody 🙁 No, ale do rzeczy – ja i Wirgiliusz jesteśmy parą od pewnej imprezy po pewnej studniówce – 07.06.15 spędziliśmy ze sobą 4128 dni. Takiego wyniku nie podał nikt w związku z czym musiałam przeszukiwać wasze odpowiedzi pod kątem tego kto był najbliżej – nawet se tabelkę ze skomplikowanymi obliczeniami w Excelu skonstruowałam – był to dla mnie ogromny wysiłek ętelektułalny, ale dałam radę. Najbliżej prawidłowej odpowiedzi były:

Natalia ze swoim 4130 (jako że Natalii było parę a zapewne nie pamiętacie co strzelałyście to chodzi o Natalię co ma pocztę na onecie)

oraz

Margo ze swoim 4121

Zwyciężczyniom gratulujemy celnego cela 😉 i prosimy o podanie adresu do wysyłki na adres kontakt@mataja.pl. Tym którym się nie udało życzymy pięknego dnia i przespanych nocy (no dobra zwyciężczyniom też tego życzymy). Dzięki raz jeszcze za udział!

 

Zespół mataja.pl - Danka, Ilona, Alicja.

101 komentarzy

Leave a Reply