Dobrze, że TATA nie jest MAMĄ…

Ojcostwo to zapewne C o ś wyjątkowego dla większości mężczyzn. Jednak my, kobitki, nigdy nie dowiemy się jak to jest „być ojcem”. Co najwyżej możemy przypuszczać i gdybać, co też Ci nasi tatusiowie i tatusiowie naszych dzieci sobie myślą. Zdecydowanie są różnice między byciem mamą, a byciem tatą. Jakie? Niezliczenie wiele. Chociażby taka, że tylko jeden znany nam osobnik płci męskiej bywa w ciąży i jest to… konik morski:) Oprócz tego, że jest zdeklarowanym monogamistą, to jeszcze „pływa” sobie w ciąży. Jego żona składa około 1000 jajeczek w ciele swego męża, które on następnie zapładnia. Wiadomo też, że potem z dumą swój krągły brzuszek prezentuje wszystkim morskim stworzeniem. Dobra…zdarza się, że kilka swoich młodych zje, ale w końcu nikt nie jest doskonały. Jedno jest pewne:

„nie każdy może zostać tatusiem, bo niektórzy są dwujajowi!”

Dzieci wiedzą lepiej:


My, chciałybyśmy się dziś wypowiedzieć, jako trochę starsze dzieci, córki naszych tatusiów, dlaczego jest dobrze tak jak jest, tzn. że tata jest tatą. Oto zbiór cech i zachowań naszych kochanych tatusiów, najlepszych na świecie:)

Bo tylko z Tobą/Ciebie można było:

1. Przeżyć czesanie kucyków bez szarpania

2. Jeździć na super długie wycieczki rowerowe

3. Łowić ryby nad jeziorem

4. Bawić się w ciuciubabkę, chowanego i inne berki

5. Pływać łódką przez jezioro

6. Naciągać Cię na różne niepotrzebne zabawki, a potem- ubrania

7. Razem rozpocząć naukę jazdy na nartach i szaleć na sankach z osiedlowej „górki na pazurki”

8. Ha, i zawsze, ale to zawsze można było na Ciebie liczyć w kwestii „tato! zawieziesz mnie…? Przyjedziesz po mniee?” (jeszcze pół godzinki, jest tak super – i tak co pół godziny przez 2 godziny)

9. Chodzić na grzyby

10. Rozwiązywać dziwne zadania z matematyki- nikt tak spokojnie jak Ty nie potrafi tłumaczyć

11. Tak cieszyć się z pierwszych truskawek

12. Robić zabawne ludziki z kasztanów

13. Przeżyć niezapomniane wrażenia podczas czytania przez Ciebie bajek przed snem- cudowny rytuał, który pamiętamy z siostrą do dziś!

tata dany

Oto Tata widziany oczami małej Danki, która na jednym rysunku postarała się umieścić różne  atrybuty swojego Taty. Autorka musiała wtedy trochę improwizować i na dziś dzień nie jest w stanie sobie przypomnieć skąd do diaska w uchu taty wziął się ten kolczyk……no i te koślawe kolanka.

 

Bo tylko Ty:

1. Spokojnie tłumaczysz mi jak dojechać do…(dokładnie z każdym skrzyżowaniem i zakrętem)

2. Robisz takie pyszne wiosenne kanapeczki

3. Kupujesz mi moje ulubione odpustowe lizaki

4. Zawsze jesteś jak Cię potrzebuję (nawet jak jesteś bardzo zmęczony)

5. Zajmujesz się moim samochodem, remontem itd. pod nieobecność A.

6. Potrafisz przelać swój optymizm na innych

7. Traktujesz mnie jak małą dziewczynkę

dzien taty

Ilonka z Tatą!! Na zdjęciu nr 1- sławna bluza „Alpin winter”.

 

Dziś Dzień Ojca!!! Z tej okazji życzymy wszystkim Ojcom wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim pociechy z dzieci, tych małych i dużych 🙂

A Wy podziękujcie swoim ojcom za to, że są właśnie tacy, jacy są. Inni od mam. I to jest właśnie super. Sto lat dla wszystkich ojców!:)

zyczeniaPS. Jeszcze jeden troskliwy tata i jego córeczka. I nie myślcie sobie  kochani Tatusiowie , że chcemy Was naciągnąć na takie cacko…

Autorem tytułowego rysunku jest pewien bardzo zdolny czterolatek. Rysunek wykorzystano za zgodą i aprobatą autora, który zrobi wszystko dla swojego ukochanego „jaja” (dziadzia). Wszelkie prawa zastrzeżone:)

4 komentarze

 • Odpowiedz 23 czerwca, 2014

  Alicja

  Danka Ty się minęłaś powołaniem. Twoje rysunki z dzieciństwa miażdżą tsystem :D, a tata z kolczykiem jest w ogóle poza konkurencją!

 • Odpowiedz 23 czerwca, 2014

  vixen

  Ja bym teraz nie umiała tak narysować 😉

 • Odpowiedz 23 czerwca, 2014

  Danka

  Dziękuję Wam dziewczyny za docenienie mojego talentu plastycznego:) Szkoda, że z wiekiem przeminął. Teraz już bym tak nie narysowała, bo do tego potrzebna jest dziecięca wyobraźnia…ale tatuś mi wyszedł. Podobieństwo jest:)

 • Odpowiedz 23 czerwca, 2014

  Tata

  To jest piękne 🙂 Wielkie dzięki 🙂 🙂 🙂

Leave a Reply