Współpraca

Mataja.pl – to jedyny w Polsce blog ekspercko-rodzicielski. Blog istnieje od marca 2014 roku i bardzo szybko zgromadził wokół siebie liczną, wyjątkową i bardzo zaangażowaną społeczność.

Stali czytelnicy bloga to inteligentni, obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru i dystansem do siebie przyszli lub obecni rodzice. Znakomitą większość (ponad 90%) czytelników stanowią kobiety, głównie mieszkanki dużych miast. Najliczniej reprezentowane grupy wiekowe to 25-34 oraz 35-44.

Jeżeli zależy Ci aby Twój produkt lub usługa trafiły do właśnie takiej grupy odbiorców to świetnie trafiłeś – na naszym blogu można się reklamować – pod pewnymi warunkami. Jeżeli masz czas i chcesz dowiedzieć się więcej z kim współpracujmy i na jakich zasadach to możesz przeczytać poniższą epopeję. Jeśli nie masz czasu, ale chcesz porozmawiać o możliwościach współpracy napisz na:

kontakt(at)mataja.pl.

 

Statystyki
W maju 2017 odwiedziło nas 181 039 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 341 465 odsłon.

Social media
Ponad 45 000 zaangażowanych fanów na FB – z wysokimi zasięgami generowanymi przez autorskie treści
Ponad 5000 obserwatorów na Instagramie

O tym, że warto z nami współpracować świadczy chociażby to, że klienci do nas wracają. Jednym z przykładów takiej wielokrotnej współpracy jest m.in. współpraca z marką Pampers na którą składały się

– dwa merytoryczne wpisy na blogu (klik, klik)
– advertorial w prasie rodzicielskiej (Mamo to ja) i na stronie internetowej marki Pampers (klik)
– wpis-relacja z centrum badań i rozwoju Pampers w Schwalbach (klik)

Obecnie prowadzimy też długofalową współpracę ambasadorując debiutowi marki Baby Dove w Polsce (klik), regularnie współpracujemy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia recenzując nowości wydawnicze dla najmłodszych i organizując konkursy dla czytelników, które mają już status kultowych i generują gigantyczne zasięgi i zainteresowanie (klik, klik). Mamy za sobą także wielokrotne współprace komercyjne z marką Kapitan Nauka.

Znalazłyśmy się też w BlogRank – Top 100 Polskich blogów z najlepszymi możliwościami komercyjnymi (klik)

Co wyróżnia nas na tle innych blogów parentingowych?

  • nasza opinia ma znaczenie – nasze wpisy i posty są cytowane i szeroko komentowane przez duże portale, prasę, a także telewizję. Alicja była także panelistką wielu konferencji w tym konferencji organizowanej przez WHO w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień czy konferencji Ostrożnie – dziecko! organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
  • ekskluzywność – nie jesteśmy blogiem na którym w co drugim wpisie jest lokowanie produktu, partnerów do współpracy wybieramy bardzo ostrożnie, dzięki czemu czytelnik ma pewność, że to co mu polecamy jest naprawdę warte jego uwagi
  • długa żywotność wpisów – uniwersalność poruszanych przez nas tematów i niezalewanie bloga strumieniem treści, sprawia, że posty są zawsze aktualne i często odświeżane przez czytelników
  • jedna z najbardziej zaangażowanych społeczności – zaangażowanie czytelników na stałe plasuje nas na wysokich pozycjach rankingu wskaźników zaangażowania i relative interactivity Sotrendersotrender2016
  • jedna z najbardziej angażujących i interaktywnych stron wśród blogów uczestniczących w prestiżowym Blog Forum Gdańsk (klik)
  • jeden z najchętniej polecanych blogów w Polsce wg zestawienia Share Week 2015, 2016 i 2017 (klik)
  • utrzymujemy się w czołówce rankingu Hash.fm w kategoriach Parenting, Nauka oraz Edukacja (klik)
  • finalista plebiscytu Gala Twórców 2015 (klik)
  • drugie miejsce w głosowaniu sms w plebiscycie Gala Twórców 2015
  • już po 7 miesiącach działalności, dzięki sympatii i zaangażowaniu czytelników udało nam się dotrzeć do półfinału plebiscytu Blog Roku 2014 w najtrudniejszej (ze względu na ilości głosów) kategorii – oto co Michał Szafrański – juror kategorii Firmowe i Specjalistyczne powiedział na gali finałowej o naszym blogu (nagranie TU – od 23 minuty)

(…) chciałbym dwa blogi, które nie trafiły do finałowej trójki troszeczkę zmotywować Paulina Basta i Mataja, słuchajcie to są młode blogi, które po prostu są absolutnie świetne. Gdyby były troszkę starsze i wierzyłbym w to, że już zasłużyły na to by być w trójce to…, ale myślę, że za rok będą.

Kim jesteśmy?
Mataja to jeden z nielicznych blogów pisanych przez dwie autorki – Alicję (pomysłodawczynię i główną autorkę) oraz Dankę. Więcej w zakładce o nas (klik).

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Możemy stworzyć merytoryczny wpis świetnie pozycjonujący się w wyszukiwarkach (klik), możemy zrobić merytoryczny acz kontrowersyjny wpis, który rozejdzie się po FB niczym świeże bułeczki (klik), możemy zrobić z Twojego produktu bohatera mrożącej krew w żyłach historii, podczas czytania której czytelnicy będą… płakać ze śmiechu (klik), możemy przedstawić Twoje produkty w sposób tak absurdalny (klik), że czytelnicy masowo będą zostawiać pod wpisem i na FB komentarze typu:

Najlepszy wpis komercyjny jakie k-i-e-d-y-k-o-l-w-i-e-k czytałam :D:D:D

możemy stworzyć tekst zaangażowany społecznie, którego staniesz się partnerem, dzięki czemu pokażesz swoją markę jako odpowiedzialną społecznie (klik, klik), możemy napisać niesztampową recenzję Twojego produktu (klik, klik, klik) lub miejsca przyjaznego rodzinie (klik, klik), możemy wystąpić na Twojej konferencji czy wziąć udział w evencie (klik), możemy zrobić słynny matajowy konkurs-zagadkę matematyczną (klik, klik).

Współpracę podejmujemy jedynie w oparciu o wynagrodzenie. Współpracę opartą o barter podejmujemy jedynie w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku miejsc przyjaznych dzieciom.

 Jesteś zainteresowany współpracą? Potrzebujesz więcej informacji o nas i o blogu? Screenów ze statystyk? Prezentacji dla klienta? Napisz na:

kontakt(at)mataja.pl

Zapraszamy

Alicja i Danka

ps. jesteśmy z Katowic i okolic

Wybrane marki i firmy z którymi dotychczas współpracowałyśmy:

wspolpraca