Współpraca

Mataja.pl – to jedyny w Polsce blog ekspercko-rodzicielski. Blog istnieje od marca 2014 roku i bardzo szybko zgromadził wokół siebie liczną, wyjątkową i bardzo zaangażowaną społeczność.

Stali czytelnicy bloga to inteligentni, obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru i dystansem do siebie przyszli lub obecni rodzice. Znakomitą większość (ponad 90%) czytelników stanowią kobiety, głównie mieszkanki dużych miast. Najliczniej reprezentowane grupy wiekowe to 25-34 oraz 35-44.

Jeżeli zależy Ci aby Twój produkt lub usługa trafiły do właśnie takiej grupy odbiorców to świetnie trafiłeś – na tym blogu można się reklamować – pod pewnymi warunkami. Jeżeli masz czas i chcesz dowiedzieć się więcej z kim współpracujmy i na jakich zasadach to możesz przeczytać poniższą epopeję. Jeśli nie masz czasu, ale chcesz porozmawiać o możliwościach współpracy napisz na:

kontakt(at)mataja.pl.

 

Statystyki
W maju 2017 odwiedziło nas 181 039 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 341 465 odsłon.

Social media
Ponad 45 000 zaangażowanych fanów na FB – z wysokimi zasięgami generowanymi przez autorskie treści
Ponad 5000 obserwatorów na Instagramie

O tym, że warto z matają współpracować świadczy chociażby to, że klienci wracają. Jednym z przykładów takiej wielokrotnej współpracy jest m.in. współpraca z marką Pampers na którą składały się

– dwa merytoryczne wpisy na blogu (klik, klik)
– advertorial w prasie rodzicielskiej (Mamo to ja) i na stronie internetowej marki Pampers (klik)
– wpis-relacja z centrum badań i rozwoju Pampers w Schwalbach (klik)

Prowadzimy też długofalową współpracę z marką Baby Dove (klik, klik), regularnie współpracujemy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia recenzując nowości wydawnicze dla najmłodszych i organizując konkursy dla czytelników, które mają już status kultowych i generują gigantyczne zasięgi i zainteresowanie (klik, klik). Mamy za sobą także wielokrotne współprace komercyjne z marką Kapitan Nauka.

Znalazłyśmy się też w BlogRank – Top 100 Polskich blogów z najlepszymi możliwościami komercyjnymi (klik)

Co wyróżnia nas na tle innych blogów parentingowych?

 • nasza opinia ma znaczenie – wpisy i posty z bloga są cytowane i szeroko komentowane przez duże portale, prasę, a także telewizję. Alicja była także panelistką wielu konferencji w tym konferencji organizowanej przez WHO w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień czy konferencji Ostrożnie – dziecko! organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
 • aktywność i działalność społeczna – to nie jest zwykły blog, to blog, któremu przyświeca misja krzewienia pewnych idei, dlatego w jego ramach przeprowadzone zostały akcje w mediach społecznościowych takie jak #ZłapaćOddech (klik), która miała na celu zwrócenie uwagi lokalnych i wybranych przez czytelników posłów na problem smogu w Polskich miastach – akcja spotkała się z monsturalnym odzewem i sprawiła, że tysiące czytelników poszło na pocztę i wysłało list do swojego posła, akcja #MójSynMaLalkę (klik), która miała na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji chłopców w kwestii zabawek oraz akcja #MojeCiałoPodarowało (klik) promująca karmienie piersią
 • ekskluzywność – nie jesteśmy blogiem na którym w co drugim wpisie jest lokowanie produktu, partnerów do współpracy wybieramy bardzo ostrożnie, dzięki czemu czytelnik ma pewność, że to co mu polecamy jest naprawdę warte jego uwagi
 • długa żywotność wpisów – uniwersalność poruszanych przez nas tematów i niezalewanie bloga strumieniem treści, sprawia, że posty są zawsze aktualne i często odświeżane przez czytelników
 • jedna z najbardziej zaangażowanych społeczności – zaangażowanie czytelników na stałe plasuje nas na wysokich pozycjach rankingu wskaźników zaangażowania i relative interactivity Sotrendersotrender2016
 • jedna z najbardziej angażujących i interaktywnych stron wśród blogów uczestniczących w prestiżowym Blog Forum Gdańsk (klik)
 • jeden z najchętniej polecanych blogów w Polsce wg zestawienia Share Week 2015, 2016 i 2017 (klik)
 • utrzymujemy się w czołówce rankingu Hash.fm w kategoriach Parenting, Nauka oraz Edukacja (klik)
 • finalista plebiscytu Gala Twórców 2015 (klik)
 • drugie miejsce w głosowaniu sms w plebiscycie Gala Twórców 2015
 • już po 7 miesiącach działalności, dzięki sympatii i zaangażowaniu czytelników udało nam się dotrzeć do półfinału plebiscytu Blog Roku 2014 w najtrudniejszej (ze względu na ilości głosów) kategorii – oto co Michał Szafrański – juror kategorii Firmowe i Specjalistyczne powiedział na gali finałowej o naszym blogu (nagranie TU – od 23 minuty)

(…) chciałbym dwa blogi, które nie trafiły do finałowej trójki troszeczkę zmotywować Paulina Basta i Mataja, słuchajcie to są młode blogi, które po prostu są absolutnie świetne. Gdyby były troszkę starsze i wierzyłbym w to, że już zasłużyły na to by być w trójce to…, ale myślę, że za rok będą.

Kim jesteśmy?
Mataja to jeden z nielicznych blogów pisanych przez dwie autorki – Alicję (pomysłodawczynię i główną autorkę) oraz Dankę. Więcej w zakładce o nas (klik).

Współpracę podejmujemy jedynie w oparciu o wynagrodzenie (nie współpracujemy barterowo).

 Jesteś zainteresowany współpracą? Potrzebujesz więcej informacji o nas i o blogu? Screenów ze statystyk? Prezentacji dla klienta? Napisz na:

kontakt(at)mataja.pl

Zapraszamy

Alicja i Danka

Wybrane marki i firmy z którymi dotychczas współpracowałyśmy:

wspolpraca