Hej Ty matko niemowlaka – możesz przysłużyć się nauce i stać się częścią grupy badawczej!

To miał być tylko króciutki wpis na FB, ale jako że spora cześć naszych czytelniczek nie ma FB w ostatnim momencie zdecydowałyśmy się umieścić tę informację tutaj. Naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny rekrutują bowiem do badania kobiety, których dzieci mają od 3 do 9 miesięcy. Niemniej – bez obaw – nie trzeba jechać do USA żeby wziąć udział w badaniu – wystarczy, że zrobicie sobie herbaty, ukroicie kawałek ciasta, zasiądziecie wygodnie w fotelu i poświęcicie 30 minut na wypełnienie przygotowanej przez naukowców ankiety. A, zapomniałabym – ankieta jest w języku angielskim więc musicie swobodnie poruszać się w tych rewirach językowych by ją rzetelnie wypełnić. Badania dotyczą ogólnie rzecz ujmując karmienia piersią. Badacze chcą poznać i zrozumieć czynniki, które w pierwszych 12 tygodniach po porodzie mają wpływ na karmienie bądź niekarmienie piersią i dlatego w ankiecie proszą was o:

Share your experiences with early breastfeeding! We want to hear it all—the good, the bad, the ugly! It will take approximately 30 minutes to complete the survey.

Co będziecie mieć z udziału w badaniu?

Satysfakcję 😉 i się przysłużycie społeczeństwu. I nauce!

Kontaktowałam się z koordynatorką badania i orzekła ona, że jej grupa jest żywo zainteresowana odpowiedziami kobiet z Polski więc mimo że pierwsze pytania mogą się wydawać przeznaczone tylko dla amerykanów, bo dotyczą np. ubezpieczania zdrowotnego czy zarobków w dularach to się nie zrażajcie, bo słowo honoru – mam to na piśmie, że chcą waszych zeznań – zresztą w ankiecie jest miejsce w którym zaznaczacie z jakiego kraju klikacie.

No to kto chętny ten idzie zaparzyć herbatkę, klika TU i rzetelnie i na spokojnie wypełnia ankietę (to ważne!), a kto niechętny musi poczekać na nowy wpis do niedzieli. A fajny będzie, słowo honoru!

A te dwa zmyślne maluchy ze zdjęcia przewodniego zostały uchwycone w kadrze przez Fotosister!

12 komentarzy

 • Odpowiedz 11 lutego, 2016

  awa

  A do kiedy trwają badania? Bo ja „mam termin” 😉 za dwa tygodnie. Załapię się jeszcze za jakieś 4miesiące?

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  Karolka

  Fajne. Wypełniłam! Choc faktycznie te ich ubezpieczenia w USA to skomplikowana sprawa (która przy okazji uświadamia w jakim my raju żyjemy pod tym względem – czyli płatny roczny urlop macierzyński – a tam państwo gwarantuje …. 0 dni, 0 $)

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  Mamuszka

  Wzięłabym chętnie udział, ale moje maluchy się nie kwalifikują już 😉

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  Ania

  Jeśli ktoś chciałby się przysłużyć nauce, a mieszka w Warszawie, to polecam też Pracownię Psychologii Niemowląt BabyLab UW – wzięcie udziału w badaniu zajmuje co prawda nieco czasu (projekty są różne, my akurat bierzemy udział w takim, w którym są 3 spotkania po 2-3 godziny, ale rozłożone w czasie, bo co kilka miesięcy), ale jeśli i tak „siedzi się” z dzieckiem w domu, to jest to zawsze dla dziecka (i mamy) jakaś atrakcja 🙂

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  ala

  To na początek idę piec ciasto. Dziś sernik z brzoskwiniami. Na Walentynkowy weekend. Trzeba podziękować mężowi za to, że wspiera mnie w karmieniu piersią od samego początku. Mataja i Hafija też się przyczyniły. Buziaki 🙂
  Do ankiety zasiądę wieczorem.

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  Asia

  Oo… szkoda, jesli za 2 miesiące dalej bedzie mozna wziac udzial to fajnie, jesli nie to trudno

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  edyta

  Done ☺

 • Odpowiedz 12 lutego, 2016

  Marta

  Zrobione.
  Dacie znać, gdy opublikują wyniki? 🙂

  • Odpowiedz 12 lutego, 2016

   GROSZKOWA MAMA

   Podpinam się. Fajnie byłoby poznać rezultat badań 🙂

 • Odpowiedz 13 lutego, 2016

  Barbarku

  Wypełnione i link podesłany dalej do innych mam 🙂

 • Odpowiedz 27 lutego, 2016

  elwira

  Done 🙂

 • Odpowiedz 28 lutego, 2016

  Marzen

  To zdjęcie u góry mnie przeraża. W tych dzieciach jest coś niefajnego.

Leave a Reply